چه كنیم كه برای نماز صبح خواب نمانیم و یا اگر پدر و مادر صدا زدند از خواب بلند شویم؟

در اینباره به نكات زیر دقت و عمل كنید:

۱٫ كتابهایی درباره اهمیت و ارزش نماز مطالعه كنید، تا شناخت شما در مورد نماز بیشتر شود. وقتی بدانیم نماز به معنای ارتباط و سخن گفتن مستقیم با خداوند بزرگ است و این بالاترین توفیقی است كه یك انسان میتواند از آن برخوردار باشد، سعی میكند همواره خود را آماده سازد.

قرآن كریم میفرماید: (…وَالَّذِینَ یؤْمِنُونَ بِالاَْخِرَةِ یؤْمِنُونَ بِهِ وَهُمْ عَلَی صَلاَتِهِمْ یحَافِظُونَ) (۱) ؛ … آنها كه به آخرت ایمان دارند به آن (قرآن) ایمان میآورند و مراقب نمازهای خویش می باشند.

۲٫ سعی كنید برای نماز برنامه ریزی كنید؛ مثلا شبها كمتر غذا بخورید و زودتر بخوابید و از هر گونه سستی و تنبلی دوری كنید، زیرا سستی و تنبلی به ویژه برای نماز صبح از وسوسه های شیطان است. برای رهایی از وسوسه های شیطان شایسته است به خداوند بزرگ پناه برد: (قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاس * مَلِكِ النَّاس * إِلَـهِ النَّاسِ * مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاس * الَّذِی یوَسْوِسُ فِی صُدُورِ النَّاس * مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ) (۲)؛ بگو پناه میبرم به پروردگار مردم، پادشاه مردم، خدای مردم، از شر وسوسه های شیاطین از جنی و انسانی و…. (۳)

——————————————————————–
۱٫ انعام،آیه۹۲٫
۲٫ ناس،آیه۱ـ۶٫
۳٫ ر.ك: همان، ج۵، ص۳۴۲٫دسته بندی مطلب : پرسمان
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز