سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

كيفيت نمازهاي هديه
روايت شده از معصومين ـ عليهم السّلام ـ ، كسي كه روز جمعه هشت ركعت نماز گزارد، يعني بعد از هر دو ركعت سلام بگويد. چهار ركعت آن را هديه به حضرت رسول ـ صلّي الله عليه و آله ـ كند و چهار ركعت ديگر را به حضرت فاطمه ـ سلام الله عليها ـ هديه نمايد.

و در روز شنبه چهار ركعت بخواند و به حضرت امير المؤمنين ـ عليه السّلام ـ هديه نمايد.

هم چنين هر روز از هفته را چهار ركعت بخواند و به امامي هديه كند به ترتيب آنها تا آن كه در روز پنجشنبه چهار ركعت هديه به جعفر صادق ـ عليه السّلام ـ گرداند.

باز در روز جمعه هشت ركعت نماز بخواند، چهار ركعت آن را هديه حضرت رسول ـ صلّي الله عليه و آله ـ و چهار ركعت ديگر هديه به حضرت فاطمه ـ سلام الله عليها ـ گرداند.

و در روز شنبه چهار ركعت هديه به حضرت امام موسي ـ عليه السّلام ـ كند و هم چنين هر روز چهار ركعت نماز بخواند و به امامي هديه نمايد، به ترتيب تا روز پنج شنبه چهار ركعت را هديه امام عصر (عج) گرداند و مابين هر دو ركعت از اين نمازها اين دعا را بخواند: «اللّهمّ انتَ السّلام و منك السّلامُ» كه در مفاتيح الجنان ذكر شده است.[۱]

[۱] . مفاتيح الجنان، ص ۳۸۸٫



دسته بندی مطلب : نمازهای مستحب
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز