دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶

دو ركعت اول به نيت نماز تحيت مسجد است، كه در هر ركعت آن يك مرتبه سوره حمد و هفت مرتبه سوره توحيد خوانده مي شود و در حالت ركوع و سجود هم هفت مرتبه ذكر را تكرار كنند.

دو ركعت دوم به نيت نماز امام صاحب الزمان (عج) خوانده مي شود. بدين صورت كه سوره حمد را شروع مي كنيم و چون به آيه «اياك نعبد و اياك نستعين» مي رسيم، اين آيه شريفه را صد مرتبه تكرار مي كنيم و بعد از آن بقيه سوره حمد را مي خوانيم، بعد از پايان حمد سوره توحيد را يك بار مي خوانيم و به ركوع مي رويم. ذكر ركوع را هفت مرتبه پشت سرهم تكرار مي كنيم و ذكر هر كدام از سجده ها نيز هفت مرتبه است. ركعت دوم نيز به همين گونه است. چون نماز به پايان برسد و سلام داده شود يك بار گفته مي شود «لا اله الّا الله» و به دنبال آن تسبيحات حضرت زهرا ـ سلام الله عليها ـ خوانده شود و بعد از آن به سجده رفته و صد بار مي گوييم: «اللّهمّ صلّ علي محمّدٍ و آل محمّدٍ».دسته بندی مطلب : نمازهای مستحب
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز