بازی نمازگزار؛ اولین شبیه‌ ساز سه بعدی آموزش نمازهای یومیه، وضو، تیمم، اذان و اقامه است که در آن امکان انتخاب دوربین مناسب جهت مشاهده نحوه استقرار صحیح اعضای بدن در نماز، وضو و تیمم از جهات مختلف وجود دارد. منطق بازی بر اساس دو اصل کلی در انجام اعمال عبادی یعنی ترتیب و موالات طراحی شده است و در پایان هر مرحله بر این اساس به شما امتیاز داده خواهد شد.

گیمرها باید پیش از شروع بازی، قسمت احکام و نحوه انجام هر فریضه را مطالعه کنند و در صورتیکه به سن تکلیف رسیده‌اند و از این شبیه‌ساز استفاده می‌کنند، برای دریافت اطلاع از مستحبات نماز، وضو، تیمم به رساله توضیح المسائل مرجع عالیقدری که از او تقلید می‌کنند، مراجعه کنند.

در این بازی آموزشی به پرسش‌هایی پاسخ داده شده است که به شرح ذیل است؛ چه مقدماتی باید قبل از خواندن نماز، وضو، تیمم و یا غسل فراهم شود؟ شرایط لازم برای صحیح بودن نماز، وضو، تیمم و غسل چیست؟ چه زمانی باید وضو گرفت، تیمم و یا غسل کرد؟، چه چیزهایی نماز، وضو، تیمم و غسل را باطل می‌کند؟، نحوه صحیح خواندن نمازهای یومیه ، وضو گرفتن، تیمم و غسل کردن به چه شکل است؟، حد پوشاندن بدن در نماز و شرایط لباس نمازگزار چیست؟، مکانی که در آن نماز می خوانیم باید دارای چه شرایطی باشد تا نمازمان صحیح باشد؟، واجبات نماز کدامند و کدامیک رکن و کدامیک غیر رکن است و تفاوت آنها در چیست؟، ذکرهای واجب و ذکرهای مستحب در نماز کدامند و معنای هر یک چیست؟، معروفترین تعقیبات نماز کدامند؟ و چه ذکرهایی بعد از نماز مستحب است که گفته شود؟، نحوه اذان و اقامه گفتن چگونه است و معنای عبارات اذان و اقامه چیست؟، اثرات خواندن نماز از دیدگاه قرآن کریم وائمه معصومین علیهم السلام چیست؟، تلفظ صحیح حروف عربی در نماز چگونه است؟ و احادیث مرتبط با نماز، اذان و اقامه و تعقیبات نماز کدامند؟.

گیمرها برای دریافت این بازی آموزشی می‌توانند اینجا را کلیک کنند.دسته بندی مطلب : چند رسانه ای | سایر
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز