سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

مسأله ۱۱۲۲
مستحب است انسان بعد از نماز مقداري مشغول تعقيب يعني خواندن ذكر و دعا و قرآن شود . و بهتر است پيش از آن كه از جاي خود حركت كند و وضو و غسل و تيمم او باطل شود ، رو به قبله تعقيب را بخواند و لازم نيست تعقيب بعربي باشد ، ولي بهتر است چيزهائي را كه در كتابهاي دعا دستور داده‌اند بخواند ، و از تعقيب‌هائي كه خيلي سفارش شده است ، تسبيح حضرت زهرا سلام الله عليها است كه بايد به اين ترتيب گفته شود : ۳۴ مرتبه الله اكبر ، بعد ۳۳ مرتبه الحمد لله بعد از آن ۳۳ مرتبه سبحان الله و ميشود سبحان الله را پيش از الحمد لله گفت ولي بهتر است بعد از الحمد لله گفته شود .

مسأله ۱۱۲۳
مستحب است بعد از نماز ، سجده شكر نمايد و همين قدر كه پيشاني را بقصد شكر بر زمين بگذارد كافي است ، ولي بهتر است صد مرتبه يا سه مرتبه يا يك مرتبه ، شكرا لله يا شكرا يا عفوا بگويد ونيز مستحب است ، هر وقت نعمتي به انسان ميرسد يا بلائي از او دور ميشود سجده شكر بجا آورد .

صلوات بر پيغمبر
مسأله ۱۱۲۴
هر وقت انسان اسم مبارك حضرت رسول صلي الله عليه و آله وسلم مانند محمد و احمد ، يا لقب و كنيه آنجناب را مثل مصطفي و ابو القاسم بگويد يا بشنود ، اگر چه در نماز باشد ، مستحب است صلوات بفرستد .

مسأله ۱۱۲۵
موقع نوشتن اسم مبارك حضرت رسول صلي الله عليه وآله وسلم مستحب است صلوات را هم بنويسد ونيز بهتر است هر وقت آن حضرت را ياد ميكند صلوات بفرستد.دسته بندی مطلب : احکام
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز