سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

مسأله ۱۱۰۸
اگر عمدا ترتيب نماز را به هم بزند ، مثلا سوره را پيش از حمد بخواند ، يا سجود را پيش از ركوع بجا آورد ، نماز باطل ميشود .

مسأله ۱۱۰۹
اگر ركني از نماز را فراموش كند و ركن بعد از آن را بجا آورد ، مثلا پيش از آن كه ركوع كند دو سجده نمايد ، نماز باطل است .

مسأله ۱۱۱۰
اگر ركني را فراموش كند و چيزي را كه بعد از آن است و ركن نيست بجا آورد ، مثلا پيش از آن كه دو سجده كند تشهد بخواند ، بايد ركن را بجا آورد وآنچه را اشتباها پيش از آن خوانده دوباره بخواند .

مسأله ۱۱۱۱
اگر چيزي را كه ركن نيست فراموش كند وركن بعد از آن را بجا آورد ، مثلا حمد را فراموش كند و مشغول ركوع شود ، نمازش صحيح است .

مسأله ۱۱۱۲
اگر چيزي را كه ركن نيست فراموش كند و چيزي را كه بعد از آن است و آن هم ركن نيست بجا آورد ، مثلا حمد را فراموش كند و سوره را بخواند چنانچه مشغول ركن بعد شده باشد ، مثلا در ركوع يادش بيايد كه حمد را نخوانده ، بايد بگذرد ونماز او صحيح است ، و اگر مشغول ركن بعد نشده باشد ، بايد آنچه را فراموش كرده بجا آورد و بعد از آن ، چيزي را كه اشتباها جلوتر خوانده دوباره بخواند .

مسأله ۱۱۱۳
اگر سجده اول را به خيال اين كه سجده دوم است ، يا سجده دوم را به خيال اين كه سجده اول است بجا آورد ، نماز صحيح است و سجده اول او سجده اول و سجده دوم او سجده دوم حساب ميشود.دسته بندی مطلب : احکام
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز