ابن خلکان در تاریخ خود در شرح حال ابن سینا بزرگ حکیم و دانشمند معروف می نویسد:

و کان اذا اشکلت علیه مسالة توضا و قصد المسجد الجامع و دعا الله عز و جل ان یسهل ها و یفتح مغلقها له

چون ابوعلی سینا مسئله مشکلی برای او پیش می آمد، برمی خواست وضو می ساخت و قصد مسجد جامع شهر را می کرد و نماز می گزارد و خدا را می خواند که آن مشکل را بر وی آسان کند و آن مسئله پوشیده را برویش بگشاید.[۱]

چنانکه خود بدین نکته اشارت کرده است.

هرگاه در مساءله ای متحیر می ماندم، به مسجد می رفتم و نماز می خواندم و به مبداء کل و آفریدگار جهان می نالیدم، باشد که مشکل مرا به من بگشاید و آن سختی را بر من آسان نماید.

حال خود شما قضاوت کنید، هنوز دیپلم نگرفته می گوید نماز چیست؟ ؟! و خودش هم می خواهد راه ابن سینا را برود.

ای عزیزان ای نوجوانان ای جوان به خود آئیم و در احوال خود اندیشه نمائیم جائیکه ابن سینا با آن عظمت علمی اش، مشکلات خود را با نماز حل می کرد.

و همچنین او همیشه با مسجد، دعا و نیایش ماءنوس بود، آیا شایسته نیست ما برای سعادت در دنیا و آخرت و برای پیشرفت و موفقیت در کارها و تحصیلمان به نماز روی آوریم و با عبادت و مناجات انس بگیریم، برادران اگر می خواهید و می دانم که حتما هم می خواهید از حالا شروع کنید..فرصت را از دست ندهید.از حالات لذت معنوی نماز را درک کنید.

پی نوشت ها:
[۱] سوز سحرگاهى ص ۱۳ و سيماى فرزانگان ص ۱۷۱ و مجموعه مقالات ص ۱۵۶٫
منبع : برگرفته از کتاب داستانها و حكايتهاى مسجد؛ غلامرضا نيشابورىدسته بندی مطلب : سایر
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز