پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶

یک روز شهید حاج حسین بصیر، جانشین لشکر پر افتخار ۲۵ کربلای مازندران از مادرش خواست که به وی اجازه دهد تا بر سجاده او دو رکعت نماز حاجت بخواند و پس از پایان نماز، بر دعاهای فرزندش آمین بگوید.

مادر حاجی به خیال این که فرزندش چون همیشه، پیروزی رزمندگان اسلام را از خدا طلب می کند، با کمال توجه برای دعاهای زمزمه وار فرزندش آمین می گفت. نماز و دعا که به آخر رسید، حاجی رو به مادرش کرد و گفت: مادر! آیا می دانی این دعایی که تو آمینش را گفتی برای چه بود؟ مادر گفت: حتماً پیروزی و نصرت رزمندگان اسلام را از خدا خواستی. حاجی گفت: بله، آن به جای خودش، ولی من از خدا طلب شهادت کردم، چون می دانم که تو با دعاهایت مانع شهادتم می شدی، امروز می خواستم آمینت را هم بر شهادتم بشنوم. مادر گفت: پسرم! به خدا من از شهادت شما باکی ندارم؛ چنان که برادرت شهید شد و هادی هم در جبهه است، اما من دوست دارم شما بمانید و از امام و انقلاب و اسلام و قرآن دفاع کنید.

و چه زود تیر دعای فرزند، شعله ور از چاشنی آمین مادر به هدف اجابت نشست و حاجی را از قله های «ماووت» در ناپیدای غیب به شهادت رساند.

منبع : معارف اسلامی، شماره ۷۳ .دسته بندی مطلب : سایر
برچسب ها :
درباره ما

نماز آرام بخش ترین معجون هستی است که روان آدمیان را مشحون از صلابت و رضا می کند. نماز گواراترین شربت آسمانی است که هیچ مائده ای با آن برابری نمی کند. نماز سبزینه ی نیاز است و آبرو که در آن ذره ای از خلش و خفت وجود ندارد. و در یک کلام نماز تابش آفتاب جمال خدا بر کویر هیات انسانی است.

ذکر امروز

آیه امروز
اوقات شرعی

جشنواره نماز